JAK ZNALEŹĆ SWOJĄ PASJE?

Na początku zacznij marzyć. Śmiało. Bez ograniczeń. Zauważ, że Twoje marzenia zawsze zaczynają się od słów “Chciałabym, kiedyś…” Bo jak je wypowiadasz, to dzieją się z Tobą niesamowite rzeczy. Oczy Ci się błyszczą, uśmiechasz się pod nosem, mówisz o tym zaangażowana, z entuzjazmem lub lekkim zamyśleniem, jakbyś szukała odpowiednich słów, które opiszą to wszystko, co od lat siedzi w Twojej pięknej, kreatywnej głowie. Ty już dokładnie wiesz, co Cię inspiruję i fascynuje. Od lat w Twojej głowie przecież żyjesz tym, o czym marzysz i układasz swoją nową, lepszą rzeczywistość. Obojętnie, czy chciałabyś tańczyć, malować, gotować, prowadzić bloga, fotografować, założyć firmę, śpiewać, grać czy projektować ubrania. Wszystko co mówisz, sprawia, że patrzę na Ciebie i widzę Cię w tej scenerii, robiącą dokładnie to, czego tak bardzo chcesz. Pasujesz do tego, o czym marzysz. Idealnie się do tego nadajesz. Naprawdę. Uwierz mi, tak samo jak ja wierzę w Ciebie. Ponieważ to, czego chcesz – jest tożsame z tym jaka jesteś lub jaka chciałabyś być. Możesz nawet stworzyć swoje zajebiste alter ego – coś, co pozwoli Ci zapomnieć o tym, jaka jesteś na co dzień. Wybierasz sobie. Albo chcesz być sobą albo kimś zupełnie innym. A najbardziej przecież chcesz być…szczęśliwa. Prawda? Uwierz mi Kochanie, że dopóki nie będziesz robić tego, do czego jesteś stworzona – nigdy nie będziesz w pełni szczęśliwa i spełniona. Wyobraź sobie, że po latach “nicnierobienia” i pasywnego życia tylko w swojej głowie – spotykasz znajomych, którym spełniły się Twoje marzenia. Kolega zaprasza Cię na swój koncert, koleżanka reklamuje swojego bloga, restauracje, firmę, a przyjaciółka rysuje piękne ilustracje do książek – za które ludzie sporo jej płacą. I na końcu tego łańcucha jesteś Ty. Patrzysz, obserwujesz, zazdrościsz i co najgorsze – jesteś cholernie sfrustrowana faktem, że to mogłabyś być Ty. I zdajesz sobie sprawę, że w sumie, Ty nawet lepiej śpiewasz, malujesz, tańczysz, grasz, robisz zdjęcia. I tu pojawia się podstawowa różnica – między myśleć, a robić. Jeżeli nie będziecie robić – do końca życia, będziecie tylko myśleć „co by było gdyby”…

Myślenie o szczęściu nie daje szczęścia. Szczęście się ROBI, tworzy, wymyśla i urzeczywistnia. Wiesz? Ludzie nie wiedzą o czym myślisz i nie widzą tego, o czym mówisz dopóki im tego nie pokażesz, nie przedstawisz, nie zrealizujesz. Ale co Cię obchodzą inni ludzie Kochanie? W życiu z pasją, chodzi przede wszystkim o Ciebie. Pamiętaj, najpierw Ty, a później cała reszta świata. Najpierw, musisz zacząć robić to dla siebie. Dla własnego, twórczego egoizmu. Szukać, sprawdzać i testować wszystko, co Ci się podoba. Po prostu rób, twórz, doświadczaj. To Ty musisz się w tym dobrze czuć, bo tylko wtedy będziesz w dwustu procentach realizować się w tym co robisz. Nie dla pieniędzy, nie dla zysku, tylko dla artyzmu, zabawy i własnej przyjemności. To Tobie ma to sprawiać radość, frajdę i wyrażać to, co masz w głowie. A masz w niej mnóstwo inspiracji, pomysłów i talentów, które mogą zadziwić świat. To naprawdę proste! Chcesz pisać bloga? Zakładaj i pisz. Jeżeli chcesz robić zdjęcia – bierz aparat i rób, jeżeli lubisz śpiewać, śpiewaj i nagrywaj. Często, regularnie, z przyjemnością. DLA SIEBIE. Jeżeli po tygodniach i miesiącach nadal będziesz czuła ten dreszczyk emocji, wenę i ekscytacje z tego, co robisz- to znak, że jest to coś, co od tej pory MASZ OBOWIĄZEK ROBIĆ. Nie żartuje. Mądrzy ludzie – potrafią wykorzystać swój potencjał. Reszta trzyma swoje marzenia w szafie, kolekcjonuje na półkach i ogląda je przez okno u innych ludzi. Marnuje się, frustruje, wkurza, męczy, żałuje.

 

Musisz zrozumieć, że to co umiesz, potrafisz, tworzysz – jest pewnego rodzaju prezentem od życia. Talent jest prezentem. Nie każdy go dostaję. Nie każdy potrafi śpiewać, grać, pisać, tańczyć, uczyć. Ty umiesz. Masz coś, czemu możesz się całkowicie poświęcić. Dostałaś prezent, który możesz odpakować i podarować innym ludziom. Pomyśl sobie tylko, ile osób czeka na to, żeby usłyszeć np. właśnie Twój głos i Twoją muzykę. Pomyśl proszę tych wszystkich ludziach, których możesz tym zainspirować, wzruszyć lub zaszokować. Którym możesz dać coś wyjątkowego, bo to co umiesz jest wyjątkowe. Ty jesteś. Więc na początek daj znać ludziom, że istniejesz, że tworzysz i że mogą Ci w tym kibicować. A później inwestuj w siebie. Rozwijaj się. Dopracowuj. Poprawiaj. Ulepszaj. Zmieniaj. Ale najpierw ZACZNIJ. Teraz, zaraz, już. Nigdy odwrotnie. Wiesz, dlaczego? Ponieważ chcąc być perfekcjonistką, nigdy nie będziesz mieć pewności, że to nad czym tak dzielnie od lat pracujesz – spotka się z akceptacją. Łatwiej jest coś na bieżąco udoskonalać, wdrażać, próbować – niż pracować w ciszy długi czas i spotkać się z brakiem takiego entuzjazmu na jaki przecież liczyłaś. Więc spokojnie, powolutku. Małe kroki i zmiany dają poczucie progresu. Masz porównanie siebie kiedyś i siebie dziś. Ważny jest moment, w którym sama widzisz, jak bardzo czas wpłynął korzystnie na Twój rozwój.

Współpracuj z innymi ludźmi, który robią to co Ty lub są Ci potrzebni do tego, żeby stworzyć to, czego chcesz. Róbcie razem fajne rzeczy, inspirujcie się wzajemnie, pomagajcie, motywujcie, bądźcie kreatywni i podwyższajcie sobie poprzeczkę, dobrze się przy tym bawiąc. Musisz się otaczać osobami mądrzejszymi od Ciebie, od których możesz się czegoś nauczyć. A nauczyć się Kochanie – możesz wszystkiego, czego tylko chcesz.

Mówisz, że przejmujesz się krytyką innych? Boisz się jej? Niepotrzebnie. Bo krytyka jest Ci potrzebna do tego, żebyś mogła się rozwijać. Jeżeli ktoś Ci cały czas będzie mówił “świetnie”, “super”, “fajnie” – to Ty zaakceptujesz tą myśl i spoczniesz na laurach. Nie możesz. I wiem, że nie chcesz. Więc przestań się bać. To ludzie powinni bać się Ciebie, bo podbijesz świat. Obiecaj, że to zrobisz. Kiedyś rozmawiałam o tym z koleżanką i ona powiedziała mi bardzo fajna rzecz – ze skrytykować ja może wyłącznie Beyonce, bo tylko ona jest dla niej autorytetem i wzorem do naśladowania. Spodobało mi się to i zaszczepiam w Tobie Kochanie tę pozytywną myśl. Twoja doba, ma tyle samo godzin co doba Adele, Steve’a Jobsa czy Annie Lebovitz.

Poczuj to cudowne flow, kiedy robisz to, co kochasz. Dziel się tym, co robisz z innymi.  Ludzie muszą czuć, że robisz to, bo lubisz. Z pasji. Z przyjemności, chęci. Wtedy i tylko wtedy pójdą za Tobą i Twoja ideą, którą będą wspierać. Życie jest krótkie, czas cenny, a Ty wyjątkowa. Błagam Cię, zacznij żyć w końcu tak, jak chcesz i bądź inspiracją dla tysięcy ludzi, w takiej samej sytuacji jak Ty – który nie wierzą w swoje możliwości. Udowodnij, że marzenia się realizują. Twoje marzenia – Tobie. Zasługujesz. 

 

Author: Patrycja Kurzepa

Cześć! Jestem fotografem pozytywnie nastawionym do życia. Chcę, żeby moje zdjęcia odzwierciedlały naturalność i piękno. Dołącz do mnie!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *