Darmowe programy do obróbki zdjęć.

 

Jest wiele sposobów na zrobienie ładnego zdjęcia, które przyciągnie uwagę i wcale nie potrzebujesz do tego najwyższej jakości lustrzanki 🙂 Dzisiejsze aparaty w telefonach robią zdjęcia naprawdę dobrej jakości i to w zupełności wystarczy, żeby uwiecznić Twoje wspomnienia. Ale  niestety, mają również pewne ograniczenia, które można bardzo szybko skorygować i poprawić za pomocą całej gammy dostępnych aplikacji do przeróbki zdjęć. To takie proste. Nie ma znaczenia czy jesteś początkującym fotografem, profesjonalistą czy robisz zdjęcia wyłącznie dla siebie – zawsze możesz nadawać swoim wspomnieniom zupełnie nowy wygląd dzięki 6 darmowym aplikacjom.

/ APLIKACJE NA TELEFON /

VSCO – MÓJ  ABSOLUTNY ULUBIENIEC. Posiada bardzo wiele ciekawych i pięknych filtrów, które zmieniają nasze zdjęcia za pomocą jednego kliknięcia. Istnieje wersja darmowa z podstawowymi filtrami oraz płatna, ale jestem pewna, że ta pierwsza w zupełności Wam wystraczy. Ponadto każdy z dodanych filtrów można dowolnie zmieniać oraz modyfikować po swojemu, dzięki czemu stanowi łatwe i kreatywne narzędzie do przeróbki zdjęć.

SNAPSEED  –  jedna z najbardziej imponujących i wszechstronnych aplikacji do edycji zdjęć dostępnych na naszym rynku. Jego zakres funkcji jest naprawdę prosty w obsłudze i pozwala dostosować oraz skorygować praktycznie każdy aspekt na zdjęciu. Oprócz tego ma własną kolekcję doskonałych filtrów do zabawy kolorami, aby dodać szybki i ciekawy efekt 🙂 Szybki, prosty i łatwy w obsłudze, drugi z moich ulubionych.

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS – bardzo prosta i okrojona wersja Photoshopa, w której również możemy wykonać podstawową obróbkę zdjęcia – dodać dostępne filtry, usunąć nieskonałości, a nawet stworzyć swój własny kolaż z kilku różnych zdjęć.

 / PROGRAMY DO OBRÓBKI NA KOMPUTERZE / 

PIXLR – aplikacja dostępna zarówno na telefon jak i na komputer. Prosty, przystępny i jednocześnie rozbudowany program w którym możemy przerobić zdjęcia na wiele różnych sposobów. Dostępne są nie tylko gotowe filtry i podstawowe narzędzia, ale istnieje również możliwość stworzenia prostych grafik, kolaży i nakładek na zdjęcia.

BEFUNKY – kolejny bardzo podobny program ze wszystkimi funkcjami do stworzenia profesjonalnie wyglądającej fotografii. Istnieje w dwóch wersjach, darmowej i płatnej.

FOTOR – prosty i przyjemny w obsłudze program w wersji online, za pomocą którego wyretuszujemy niedoskonałości cery, dodamy ciekawy efekt na zdjęcia, czy stworzymy prostą grafikę. Darmowy, prosty w obsłudze dla każdego  i nie wymagający instalacji na komputerze 🙂

______________________________________________________

4 SZYBKIE PORADY JAK ROBIĆ ZDJĘCIA TELFONEM

1 / # Nie używaj zoomu w aparacie – lepiej podejdź bliżej do fotografowanego obiektu, a nie przybliżaj za pomocą powiększenia w aparacie, ponieważ zdjęcia tracą wtedy na jakości.

2 / # Staraj się robić zdjęcia w naturalnym świetle i nie używaj błysku wbudwanej lampy, czyli trybu FLASH.

3 / # Zawsze rób zdjęcia w największej rozdzielczości i dokup dodatkową kartę pamięci do telefonu, żeby mieć komfort fotografowania, bez straty jakości i miejsca w telefonie.

4 / # Sprawdź, czy masz czysty obiektyw aparatu i dla pewności przetrzyj go przez zrobieniem zdjęcia 🙂

*  PODZIEL SIĘ ZE MNĄ SWOIMI ULUBIONYMI APLIKACJAMI *

Author: Patrycja Kurzepa

Cześć! Jestem fotografem pozytywnie nastawionym do życia. Chcę, żeby moje zdjęcia odzwierciedlały naturalność i piękno. Dołącz do mnie!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *