BLOG

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

To pytanie jest najczęściej zadawanym pytaniem zaraz po udanej rezerwacji terminu. Kochani BEZ STRESU, NA LUZIE – jesteście w najlepszych rękach! Nie musicie mieć nawet na siebie wizji i konkretnej koncepcji na zdjęcia. Ja ją dla Was z przyjemnością stworzę, dopasuje do osobowości i przedstawię pomysły, które mam w głowie. A ostrzegam – mam ich mnóstwo i ciężko czasami wybrać tylko jedną 😉

Wiem, że dla wielu z Was sesja zdjęciowa jest ważnym i niezwykle stresującym wydarzeniem, dlatego postanowiłam zabrać z Was cały ten niepotrzebny stres i krok po kroku pokazać Wam, że naprawdę niewiele trzeba, by stworzyć przepiękne zdjęcia. Mimo iż każdą z sesji traktuję indywidualnie i jest ona ‘szyta na miarę’ Waszych potrzeb –  to jest kilka zasad, które pomogą Wam w przygotowaniach, ułatwią nam współpracę i rozluźnią atmosferę.

JAK WYGLĄDA SESJA FOTOGRAFICZNA? KROK PO KROKU.

1/ REZERWACJA TERMINU NA SESJE – przez email – patrycja.kurzepa@gmail.com lub Instagram lub Facebook. Rezerwacja powinna odbyć się z dwutygodniowym wyprzedzeniem, żebym miała czas przygotować do sesji potrzebne rekwizyty i wcześniej zarezerwować studio – jeśli taką sesje wybierzesz. Im wcześniej zarezerwujesz termin tym większa szansa, że będę w tym dniu dla Ciebie całkowicie dostępna. Staram się rezerwować tylko jedną sesję dziennie, żeby mieć wystarczająco dużo czasu dla osoby, którą fotografuje i na spokojnie przeprowadzić konsultacje przy kawce, bliżej ją poznać, przejrzeć stylizacje oraz ustalić konkretne pomysły na sesje zdjęciową.

2/ KONSULTACJA FOTOGRAFICZNA

Jest to nieodłączny i bardzo ważny element mojej pracy, który sprawia, że sesja jest całkowicie spersonalizowana, naturalna i dopasowana do Waszej osobności. Jest to rozmowa podczas której poznaję Was, Wasze potrzeby oraz marzenia o sesji zdjęciowej, a także Wasze obawy – nad którymi możemy spokojnie popracować na sesji. Na podstawie tych informacji mogę zacząć kreować wizję naszej sesji, szukać stylizacji oraz miejsca dopasowanego do naszej wspólnej koncepcji. Podpowiadam, który pakiet z oferty jest najbardziej dopasowany do Ciebie, i według niego – ustalamy szczegóły i realizujemy sesje zdjęciową.

Ile trwa sesja zdjęciowa?

Sesja trwa od 45 min do 3 godzin w zależności od pakietu zdjęć, jaki wybierzecie! Umawiamy się w ustalonym wcześniej miejscu i godzinie, w przypadku sesji w studio lepiej przyjść 15min przez sesją, bo każda minuta spóźnienia zabiera nam minuty z naszej sesji. A tego nie chcemy 😉

Ile zdjęć oddajesz?

Otrzymujecie ilość zdjęć, którą wybraliście w pakiecie. Do każdej sesji można dokupić dodatkowe ujęcia – koszt jednego zdjęcia to 30 zł. Nie oddaje nieobrobionych zdjęć, bo jest to półprodukt.

Jak długo czeka się na zdjęcia?

Na wszystkie zdjęcia poza ślubnymi – czas oczekiwania o max 7 dni.

OBAWY PRZED SESJĄ ZDJĘCIOWĄ

1/ Nie lubię siebie na zdjęciach.

Wiem, że rezerwując sesje zdjęciową możesz mieć w głowie mnóstwo negatywnych przekonań na temat siebie, zdjęć na których jesteś i swoich fotograficznych doświadczeń. Znam ten lęk to autopsji, bo ja tak bardzo nie lubiłam siebie na zdjęciach…ŻE ZOSTAŁAM FOTOGRAFEM. Żeby móc zdjęcia robić, a nie na nich być J Serio! Na szczęście już zmieniłam nastawienie i po latach bycia fotografem wiem jak wiele czynników wpływa na efekt końcowy zdjęć – w tym Twoje nastawienie.

Twoja głowa i Twoje myślenie w całym procesie tworzenia sesji – ma dla mnie ogromne znaczenie. Lubię udowadniać Wam za pomocą swoich zdjęć, że to co złego myślicie na swój temat – ta naprawdę nie istnieje i jest wytworem Waszej wyobraźni! J Jeśli chociaż raz pomyślałaś „Jestem niefotogeniczna”, „Aparat mnie nie lubi”, Mam brzydkie…(wstaw cokolwiek) to obiecuję, że zrobię absolutnie wszystko, żeby na tym początkowym etapie – zarówno przed i podczas sesji – popracować nad Twoją pewnością siebie. Musisz wiedzieć, że jako fotograf – skupiam się tylko i wyłącznie na Twoich pięknych i mocnych stronach! Dostrzegam je od samego początku, eksponuje na fotografiach i zamieniam Twoje ‘wady’ w zalety. Chciałabym, żeby od tej pory kiedy przyjdziesz do mnie na zdjęcia – odczarować Twoje negatywne przekonania odnośnie siebie i zdjęć.Wystarczy, że mi zaufasz – a stanie się magia.

2/ Nie potrafię i nie lubię pozować do zdjęć.

Uff, to dobrze, bo ja też tego bardzo nie lubię i unikam na swoich fotografiach! 95% osób, które widzisz na moich zdjęciach – to nie są profesjonalne modelki czy modele. To ludzie dokładnie tacy sami jak ja czy Ty. I tak samo zasługują na to, by mieć przepiękne zdjęcia, które będą wieszać na ścianach w swoim domu. Wystarczy, że całkowicie zapomnicie o mojej obecności i skupicie się na sobie – swoich najbliższych czy partnerze. Im więcej naturalności i swobodnego poruszania się. Im więcej emocji tym lepiej 🙂

Jeśli jest to sesja kobieca czy portretowa – kiedy jesteś sam na sam z obiektywem, z przyjemnością pomogę i podpowiem jak najlepiej się ustawić oraz zaproponuje kilka póz w których wyglądasz super, żeby wczuć się w klimat tej sesji, a później…już będziesz wiedzieć, co robić.

3/ Nie mam pomysłu na siebie i zdjęcia

Marzysz o sesji zdjęciowej, ale kompletnie nie masz pomysłu? Ja mam! I przed sesją Ci je wszystkie pokaże, tworząc spersonalizowaną tablicę moich inspiracji zdjęciowych. Wspólnie wybierzemy ten klimat zdjęć, który najbardziej Ci się podoba i pasuje do Ciebie. A może Ty też masz w swoim telefonie jakieś inspiracje na zdjęcia o których marzysz? Podziel się nimi koniecznie!

MAKIJAŻ NA SESJE ZDJĘCIOWĄ – jaki?

Makijaż odgrywa ogromną rolę i jest bardzo ważny w moich sesjach zdjęciowych, dlatego warto w niego zainwestować, ponieważ dodaje pewności siebie, zakrywa niedoskonałości i podkreśla to, co masz najpiękniejsze. Różni się on od tego, jaki nosisz na co dzień więc warto poświecić czas i oddać się w ręce profesjonalistki. Współpracuję ze zdolnymi wizażystkami z Wrocławia które z całego serca mogę polecić i którym bezgranicznie ufam, bo dodają moim kobietom efektu WOW podczas sesji. A o taki efekt nam przecież chodzi, prawda? Więc jeśli się np. nie malujesz na co dzień albo potrzebujesz poczuć się jeszcze piękniej– zrób sobie profesjonalny makijaż, który będzie pięknie wyglądał na Tobie i naszych zdjęciach ;). Na profesjonalny makijaż najlepiej umówić się godzinkę przed sesją, żeby wyglądał na zdjęciach świeżo.

UBRANIA I STYLIZACJE NA SESJE

Ubierzcie to w czujecie się najlepiej i w określonym przez Was stylu (boho, glamour, sportowy)

SESJA RODZINNAstonowane kolory, maksymalnie trzy – im prostsze stylizacje tym lepiej. Mile widziane pastele, biel, błękit, róż – dzięki temu ubrania nie odciągają uwagi od Waszych emocji i nie zakłócają scenerii. Żadnych brokatów, nadruków, napisów i mocnych, dużych wzorów. Wygodne buty rekomenduje, bo będziemy szaleć.

SESJA KOBIECAmęskie koszule, koronki, body, komplet bielizny, szpilki, sukienki, halki, gorsety – wszystko, w czym czujecie się i wyglądacie sexy !

SESJA PORTRETOWA – tutaj rekwizyty i stylizacja zależy od wspólnej i ustalonej wcześniej koncepcji zdjęć.

SESJA BIZNESOWAmarynarki, koszule, garnitury, stonowane kolory, eleganckie buty, laptop, telefon, notatnik, książka, rekwizyty związane z Waszą branżą lub specjalizacją.

SESJA CIĄŻOWAsuknie, obcisłe sukienki, USG, buciki, zabawki, bieliznę, body, wianki z kwiatów, jeansy, t-shirt

STUDIO FOTOGRAFICZNE CZY SESJA  ZDJĘCIOWA W PLENERZE – co wybrać?

STUDIOjest niezależne od pogody i możemy zrobić w nim proste portrety, sesje biznesową, sesją reklamową lub sesje rodzinną. Jesteśmy jednak ograniczeni czasem i przestrzenią. Wynajęcie studia na sesje wiąże się również z dodatkowymi kosztami i jest to dopłata 100zł za godzinę. Możemy się też umówić w Waszym domu czy mieszkaniu – jeśli będziecie się czuli swobodniej.

SESJA PLENEROWA – jest bardzo zależna od pogody, ale też daje ogromne pole do kreatywności i naturalnych, sielankowych lub miejskich ujęć. Wybór należy do Was – ja i moja kreatywność dopasujemy się bez problemu.